Trump na twitteru oznámil rozsáhlé testování na koronavirus v USA: Udělaly se změny, začne to brzy

Ve Spojených státech brzy začne rozsáhlé testování na nový typ koronaviru. Na twitteru to dnes napsal americký prezident Donald Trump, nepřidal ale žádné podrobnosti. Americká vláda čelí v posledních dnech kritice, podle níž je testování obyvatel nedostatečné, a v zemi je proto mnohem více případů, než udávají oficiální statistiky.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve Spojených státech se nový koronavir potvrdil podle statistiky Univerzity Johnse Hopkinse už u více než 1700 lidí | Foto: Tom Brenner | Zdroj: Reuters

„Udělaly se změny a testování se bude brzy provádět ve velmi velkém měřítku,“ uvedl Trump na twitteru. „Prolomili jsme byrokracii a jsme připraveni začít,“ dodal. Podrobnosti k rozsahu chystaného testování ale nezveřejnil.

Od půlnoci platí pro Evropany zákaz vstupu do USA. Česko doporučuje svým občanům návrat do země

Číst článek

Ve svém tweetu americký prezident rovněž kritizoval Středisko pro kontrolu nemocí a prevenci (CDCP), jednu z organizací, které stojí v čele boje proti šíření koronaviru ve Spojených státech. Její testovací systém označil za „nepřiměřený a pomalý při rozsáhlých pandemiích“.

Odborník na infekční choroby a člen krizového týmu americké vlády pro boj s koronavirem Anthony Fauci už ve čtvrtek řekl, že způsob, jakým se lidé mohou dostat k testům, je příliš složitý, a proto nefunguje, „jak bychom nyní potřebovali“.

Po Trumpově tweetu Fauci oznámil, že „za velmi krátkou dobu“ se bude v USA testovat na koronavirus mnohem více než nyní. V následujících několika týdnech ale očekává také nárůst počtu případů.

Americká vláda v posledních dnech čelila kritice, že je její reakce na šíření koronaviru nedostatečná. Neshody ohledně opatření kvůli koronaviru panují také v Kongresu. Republikáni odmítají balíček hospodářských opatření navržený opozičními demokraty. Shodu by se však podle předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové mohlo podařit najít ještě v pátek.

Ve Spojených státech se nový koronavir potvrdil podle statistiky Univerzity Johnse Hopkinse už u více než 1700 lidí a čtyři desítky z nich nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme