Jestli USA neschválí podporu, budeme muset seškrtat některé výdaje, říká ukrajinská poslankyně

Pokud americký Kongres do konce roku neschválí další podporu Ukrajině, bude muset východoevropská země v lednu uvažovat o seškrtání vládních výdajů. Podle agentury Unian to řekla předsedkyně rozpočtového výboru ukrajinského parlamentu Roksolana Pidlasová. Podle ní je ale realističtější scénář, že Kongres pomoc zemi bránící se druhým rokem ruské vojenské agresi schválí.

Sledujeme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová americká pomoc Ukrajině, kterou slíbil demokratický prezident Joe Biden, je nyní v ohrožení kvůli protestům republikánů v Kongresu

Nová americká pomoc Ukrajině, kterou slíbil demokratický prezident Joe Biden, je nyní v ohrožení kvůli protestům republikánů v Kongresu | Zdroj: Reuters

Ukrajina se podle Pidlasové stále v americkém Kongresu těší podpoře u demokratů i republikánů. „Bezesporu je několik radikálních republikánů, kteří Ukrajinu nepodporují a mají za to, že je potřeba snížit její podporu,“ připustila vládní poslankyně.

Bývalý poslanec zastřelený u Moskvy a výbuch auta v Luhansku. Ukrajinské síly likvidují proruské politiky

Číst článek

Nová americká pomoc Ukrajině, kterou slíbil demokratický prezident Joe Biden, je nyní v ohrožení kvůli protestům republikánů v Kongresu. Ti schválení podmiňují zpřísněním americké imigrační politiky. Vyjednávání o tomto bodu se v americkém Senátu v posledních dnech zastavila.

„I když do konce roku nebude rozhodnutí ohledně prostředků od USA, tak to v lednu zvládneme a vládní rozpočet bude splněn,“ uvedla předsedkyně rozpočtového výboru. Dodala, že pokud se rozpočet ocitne v deficitu, přijdou na řadu rozsáhlé škrty výdajů.

Škrty se podle ní budou týkat výdajů na podporu ukrajinského hospodářství, například programů na podporu podnikání. „Pokud nebudeme mít dost prostředků, o žádné obnově v roce 2024 nemůže být řeč,“ dodala.

hof, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme