USA uvolňují sankce vůči Kubě, Íránu a Súdánu

Washington zrušil část sankcí vůči Íránu, Kubě a Súdánu. Americké internetové firmy budou nyní moci ve třech jmenovaných zemích poskytovat služby jako e-mail a nebo aplikace pro komunikaci a sdílení fotografií a filmů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klávesnice. Ilustrační foto.

Klávesnice. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Americká vláda chce pomoci opozičním aktivistům a organizacím v zemích s autoritářskou vládou. Ministerstvo financí, které dohlíží na dodržování sankcí, proto vydalo zvláštní obecnou licenci.

Ta technologických firmám umožní poskytovat bezplatné internetové služby pro společenskou komunikaci v Íránu, Súdánu a na Kubě.

Americkou vládu inspirovaly loňské povolební nepokoje v Íránu, kdy opozice bohatě využívala internet a služby jako Facebook a Twitter.

Velké firmy, například Yahoo nebo Microsoft zatím nechtěly takové aplikace ve zmíněných zemích zpřístupnit, aby neporušily režim sankcí.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme