USA viní z kolize čínského pilota

Kolizi s americkým výzvědným letounem zavinil podle Spojených států pilot čínské stíhačky. Pentagon získal první detaliy o incidentu od členů posádky, kterou Čína propustila po jedenáctidenním zadržování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Washingtonu uvádí zpravodajka Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu Olga Krupauerová, podle prvních výpovědí se posádka po kolizi s čínskou stíhačkou loučila se životy. Poškozený americký letoun se totiž nekontrolovatelně řítil k mořské hladině. Pilotovi se ale podařilo stroj ovládnout a nouzově přistát na čínském území. Pilot výzvědného letadla vypověděl, že vysílal nouzové signály a snažil se čínské úřady požádat o povolení k přistání. Kvůli ohlušujícímu hluku v kabině ale neslyšel odpověď. Nejmenovaný americký diplomat v Pekingu podle agentury Reuters prohlásil, že nehodu zavinil pilot čínské stíhačky. Ten ztratil kontrolu nad letounem v okamžiku, kdy se nebezpečně přiblížil k americkému stroji.

Olga Krupauerová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme