Hackeři ukradli z účtu republikánů 2,3 milionu dolarů, Peníze byly určené na Trumpovu kampaň

Hackeři z účtu Republikánské strany v americkém státě Wisconsin ukradli 2,3 milionu dolarů (54 milionů korun), které měly být využity ve prospěch předvolební kampaně prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to ve čtvrtek šéf wisconsinských republikánů Andrew Hitt. Strana si podle něj všimla podezřelé aktivity 22. října a obrátila se na Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který se věcí začal zabývat.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Donald Trump během debaty | Foto: Jonathan Ernst | Zdroj: Reuters

Jak napsala agentura AP, zpráva o hackerském útoku se objevuje krátce před volebním 3. listopadem, v němž ve Wisconsinu půjde Trumpovi a jeho soupeři Joeovi Bidenovi o deset wisconsinských volitelů.

Nemocnice varuje před podvodnými zprávami o výsledcích testů na covid. ‚Stojí za nimi hackeři,‘ tvrdí

Číst článek

V minulých volbách v roce 2016 zde Trump zvítězil o méně než 23 tisíc hlasů a svou třetí cestu za uplynulý týden si do tohoto severoamerického státu naplánoval na pátek. Tentýž den tam zavítá i Biden. Podle průzkumů zde bude i tentokrát výsledek těsný, Biden v anketách sice nepatrně vede, ale pouze v rámci statistické odchylky.

Podle Hitta měly být ukradené peníze použity v posledních dnech kampaně. Hackeři manipulovali s fakturami čtyř firem, které měly dostat zaplaceno za rozesílání mailů ve prospěch Trumpova zvolení a za poskytnutí materiálu jako čepice pro Trumpovy stoupence. Manipulace s fakturami umožnila hackerům odklonit platby na své účty místo na účty poskytovatelů služeb.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme