USA vyslaly do Ruska experty. Mají si promluvit s rodiči atentátníků z Bostonu

Americké velvyslanectví v Moskvě dnes oznámilo, že do jižního Ruska vyslalo tým expertů, kteří si mají promluvit s rodiči údajných bostonských atentátníků. Skupina diplomatů odjela do Dagestánu, kde rodiče Džochara a Tamerlana Carnajeva po návratu z USA žijí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tamerlan a Džochar Carnajevovi podezřelí z bombového útoku bostonský maraton | Zdroj: ČTK

„Rodiče jsou rozvedeni. Oba dva velice tvrdě odmítají, že by jejich děti mohly být zapleteny do bombových útoků,“ říká komentátor Jan Petránek.

Zvláště matka, která poskytla rozhovor pro ruskou televizi vysílající výlučně anglicky, byla v tomto směru velmi rozhořčena. „Řekl bych skoro hysterická,“ doplňuje Petránek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Spolupracovník ČRo v USA Dušan Neumann a komentátor Jan Petránek v pořadu Stalo se dnes

Spojené státy a Rusko nicméně na vyšetřování tohoto případu zřejmě úzce spolupracují. „Myslím si, že tady velice dobře funguje horká linka, která vede z nynější ruské FSB do americké CIA,“ upřesňuje komentátor.

Bombový atentát na bostonský maraton měl podle zahraničních agentur zřejmě náboženský motiv. Agentury to uvádějí s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování teroristického útoku.

„Mnoho se spekuluje, ale je třeba podotknout, že všechny prameny, jsou prameny, které nechtějí být jmenovány,“ poznamenal k tomu spolupracovník ČRo v USA Dušan Neumann.

Při bombovém útoku v Bostonu minulé pondělí zahynuli tři lidé a nejméně 140 bylo zraněno. Už včera začali vyšetřovatelé vyslýchat Džochara Carnajeva, jednoho z útočníků, který nyní leží v nemocnici. Jeho bratr Tamerlan zahynul minulý pátek po střetu s policií.

Helena Šulcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme