USA vyzvaly ke zmírnění blokády

Spojené státy v noci na dnešek vyzvaly Izrael, aby zmírnil blokádu palestinských území. Izraelská vláda o ní rozhodla v souvislosti se státním svátkem židovského státu - výročím vyhlášení nezávislosti v roce 1948. Blokáda palestinských území má trvat do zítřka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Washington ve svém prohlášení požádal Izrael, aby zmírnil ekonomický tlak na Palestince, ale rozhodnutí o blokádě odmítl komentovat. Opatření izraelské vlády se negativně dotýká více než 100 000 Palestinců, kteří pracují v Izraeli. Ti nyní nemají žádnou šanci dostat se do práce a tím samozřejmě klesnou i jejich výdělky. Vláda v Tel Avivu trvá na tom, že blokáda palestinských území během státního svátku je z bezpečnostního hlediska nezbytná.

Stanislav Vintr, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme