Tři náctileté chlapce s nabitou puškou AK47 zadržela policie, nedopatřením se vloupali k Trumpovi

Policie na Floridě zadržela tři náctileté chlapce s nabitou útočnou puškou AK47, kteří se při útěku před policií nedopatřením ocitli na pozemku luxusního letoviska Mar-a-Lago, které patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Trump v době incidentu v klubu nebyl, informoval server BBC.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký prezident Donald Trump

Na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny. | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Podle policejního mluvčího parkovali tři patnáctiletí chlapci asi tři kilometry od letoviska. Když se k nim přiblížili policisté, kteří je chtěli zkontrolovat, chlapci ujeli. Následně však spatřili další policejní auto, které kontrolovalo jiné vozidlo, a mylně se domnívali, že policie již zřídila policejní zátaras, aby je zadržela.

‚Ubohé, chytla se návnady,‘ obvinil Trump odbornici z koronavirového štábu z podlehnutí tlaku demokratů

Číst článek

Vystoupili proto z auta a přeskočili blízkou zeď, za níž se ovšem nacházelo Trumpovo letovisko. Na jeho území pak zahodili nabitou pušku AK47 s náhradním zásobníkem. Policie je zadržela, když se snažili schovat.

„Vůbec netušili, kde jsou,“ řekl policejní mluvčí. Poznamenal, že chlapci měli štěstí, že na pozemku zrovna nebyl přítomen Trump či členové jeho rodiny, protože by je jinak zřejmě zastřelili příslušníci ochranky.

Nepovolený vstup na pozemek

Tři nezletilí čelí obviněním z nepovoleného vstupu na soukromý pozemek, vloupání a z nenásilného bránění zatčení. Úřady se nyní musí rozhodnout, zda je budou stíhat jako dospělé.

Na pozemky letoviska Mar-a-Lago neoprávněně vniklo za dobu Trumpova prezidentství několik lidí, mezi nimi například Číňanka, která u sebe měla škodlivý počítačový kód, či muž, který se vydával za člena posádky prezidentovy helikoptéry.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme