USA z bezpečnostních důvodů dočasně stahují další zaměstnance z Libye

Spojené státy z bezpečnostních důvodů dočasně stahují další zaměstnance svého velvyslanectví v Libye. Obávají se dalších možných útoků po pátečních modlitbách, které právě končí. V Benghází, kde při nepokojích 11. září zahynul americký velvyslanec Chris Stevens, je i zvláštní zpravodaj Radiožurnálu Martin Dorazín.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Benghází | Foto: Martin Dorazín

Situace v Benghází je zatím klidná. Duchovní při dnešních modlitbách důrazně vyzývali lidi, aby nepořádali žádné demonstrace a neúčastnili se žádných shromáždění, a to z toho, důvodu, aby ještě více nevyhrocovali napjatou situaci.

Bezpečnostní situace je velice křehká, konsoliduje se armáda milice se začínají podřizovat jednotnému velení, ovšem jen velmi neochotně. Libyjský prezident Muhammed Magarief nařídil rozpustit deset formací, které se odmítly připojit k armádě.

Jsou tedy možné jisté lokální konflikty, ale v zásadě v obou největších metropolích Libye – Tripolisu a Benghází je dnes klid.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme