Od půlnoci platí pro Evropany zákaz vstupu do USA. Česko doporučuje svým občanům návrat do země

O půlnoci z pátku na sobotu začne platit zákaz vstupu do Spojených států pro lidi ze schengenského prostoru, tedy i pro Česko, kvůli šíření koronaviru. Opatření platí na 30 dní. České ministerstvo zahraničí doporučuje českým občanům, kteří jsou ve Spojených státech, aby zvážili předčasný návrat domů. Česká ambasáda v USA je připravena jim s návratem pomoct.

Washington/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Trumpa neudělaly evropské země dost, aby zabránily rozšíření nákazy z Číny na svém území. | Foto: Leah Millis | Zdroj: Reuters

Kromě pomoci s vyřizováním návratu vypomůže ambasáda i s interpretací zákazu, protože některá nařízení jsou stále nejasná. Radiožurnálu to řekl velvyslanec v USA Hynek Kmoníček.

Trump zakázal cesty ze Schengenu do USA, koronavirem se nakazil i herec Tom Hanks

Číst článek

„Ambasáda na to je připravená i svým vnitřním uspořádáním. Rozdělili jsme se na dva týmy tak, aby v případě kdy by jeden z nich skončil po infikaci koronavirem v karanténě, druhý mohl začít ihned pracovat a nezavřeli jsme zastupitelský úřad,“ dodal Kmoníček.

Češi by také měli být v kontaktu s leteckými společnostmi, u kterých si koupili letenky. Některé lety se totiž můžou rušit. Ve Spojených státech je přes 1 600 nakažených a více jak 40 lidí nemoci COVID-19 podlehlo.

Podle Trumpa neudělaly evropské země dost, aby zabránily rozšíření nákazy z Číny na svém území. Evropská unie kritizovala Trumpův krok za to, že šlo o jednostranné rozhodnutí bez konzultace. 

Jaroslav Hroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme