USA zatím nepřistoupily na dohodu o ochraně ovzduší

Na haagské konferenci OSN o oteplování klimatu je podle nejmenovaného představitele americké delegace možné dosáhnout dohody. Kompromisní návrh, který ve čtvrtek večer předložilo nizozemské předsednictví, bere americká strana pouze za umožnění otevřít dialog. Podle evropských ekologistů nahrává dokument Spojeným státům a Evropská unie je postojem USA „velmi zklamaná“.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jádrem sporu je americký plán, který počítá s tím, že by si státy mohly započítávat do své kvóty pro redukci emisí oxidu uhličitého podle takzvaného kjótského protokolu z roku 1997 také ty emise, které pohltí lesy. Washington tvrdí, že bez této metody není s to stanovené redukce emisí dosáhnout. Ochránci životního prostředí však namítají, že tento postup je podvod, protože kdyby byl přijat, znamenalo by to, že USA jako největší znečisťovatel ovzduší emisemi oxidu uhličitého je nesníží vůbec nebo jen minimálně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme