USA zatím svůj názor na iráckou zprávu nezveřejní

Spojené státy analyzují zprávu o iráckých jaderných, biologických a chemických kapacitách. Zatím nezveřejní svůj názor na obsah dokumentů, dokud je zcela a podrobně neprostudují. Američtí představitelé opakují, že mají vlastní důkazy o iráckých zbraních hromadného ničení a jsou připraveny je Iráku odebrat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

střela | Foto: Armáda ČR

Ve Washingtonu už mají první necenzurované kopie 12 tisíc iráckých soupisů poskytnuté OSN, úplnou verzi dostávají 4 další stálí členové Rady bezpečnosti. Deset nestálých členů rady obdrží jen ty kopie, které neobsahují senzitivní informace zneužitelné pro výrobu zbraní hromadného ničení.

Spojené státy oznámily, že jsou ochotny prozradit zbrojním inspektorům některé ze svých vlastních zpravodajských informací o Iráku, ale ty nejcennější vědomosti o irácké vojenské síle si nechají pro sebe, aby je mohli naplno využít při připravované válce. Prezident George Bush zároveň uvolnil 92 milionů dolarů na blíže neupřesněný výcvik sil irácké opozice.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme