USA zatím vojáky z Iráku stahovat nehodlá

Američané se chystají na mezinárodní konferenci o Iráku. Ministryně zahraničí Condoleezza Riceová se jí zúčastní po absolvování právě zahajované cesty po Blízkém východě. Prezident George Bushe ji pověřil, aby Iráčany ubezpečila, že i přes tlak amerických zákonodárců a nepříznivé průzkumy veřejného mínění nepřichází stažení amerických vojáků v Iráku úvahu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleezza Riceová | Zdroj: ČTK

Americké ministerstvo zahraničí ve Washingtonu zveřejnilo záměry, se kterými zamíří v závěru příštího týdne šéfka americké diplomacie Riceová do Bruselu na jednodenní schůzku o Iráku. Diplomaté zdůraznili, že tentokrát nepůjde o dárcovskou konferenci. Irák požádal Spojené státy a země Evropské unie, aby společně s představiteli OSN a světových finančních organizací posoudili irácký politický proces, ekonomickou obnovu, zapojování Iráku do mezinárodního ekonomického systému a posilování právního státu.

Prezident Bush v rozhlasovém poselství odmítl výzvy ke stahování amerických vojáků, když řekl, že Američané neustoupí, dokud nebude mít Irák zvolenou vládu, která prokáže svou životaschopnost.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme