USA zažijí největší bolest a utrpení, pokud prosadí tvrdší sankce, varovala Spojené státy Severní Korea

Státní agentura Severní Koreje v pondělí citovala údajné prohlášení tamního ministerstva zahraničí. To varovalo Spojené státy před „největší bolestí“, kterou zažijí, pokud prosadí v Bezpečností radě OSN nové tvrdší sankce. USA požádaly Bezpečnostní radu o hlasování kvůli doposud nejsilnějšímu jadernému testu KLDR.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kim Čong-un tleská během slavnosti pro vědce, kteří se měli podílet na výrobě údajné vodíkové bomby | Foto: KCNA | Zdroj: Reuters

„Opatření, které KLDR příjme, způsobí Spojeným státům největší bolest a utrpení, kterými si kdy v celé své historii prošly,“ citovala korejská státní agentura prohlášení ministerstva zahraničí.

KLDR porušuje sankce OSN. Za půl roku vyvezla suroviny za skoro šest miliard korun

Číst článek

Podle jihokorejské agentury Yonhap, která zprávu přinesla, Spojené státy radě navrhují pozastavení dodávek ropy, zákaz vývozu textilu nebo zmrazení majetku severokorejského vůdce Kim Čong-una. Tvrdší sankce by ale v radě musely získat i souhlas Číny a Ruska. Jižní Korea nové sankce zatím zvažuje a podle Yonhapu vezme v úvahu rozhodnutí Bezpečnostní rady.

Požadavek na další sankce přišel poté, co Severní Korea 3. září provedla svůj doposud nejsilnější jaderný test. Země tvrdí, že testovala vodíkovou bombu. Pokud by byla informace pravdivá, šlo by první test této zbraně v KLDR.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme