USA zpřísnily odbavování cizinců

Američané ještě zpřísnili odbavování cizinců na hranicích. Tentokrát došlo na návštěvníky z bezvízových zemí Evropské unie, kteří nyní potřebují ke vstupu do Spojených států strojově čitelné pasy. Občanů České republiky se nynější změna pravidel na amerických hranicích netýká. Může se ale prodloužit doba jejich pasového odbavení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stroj na pasové odbavení | Foto: Miroslav Konvalina

Náměstek amerického ministra pro vnitřní bezpečnost Asa Hutchinson na tiskové konferenci ve Washingtonu vysvětlil, že od úterý 26. října potřebují i občané z bezvízových zemí Evropské unie vízum, pokud nemají nové, strojově čitelné pasy. Američané podle Hutchinsona připouštějí shovívavost při první návštěvě Spojených států, ale doba pobytu nesmí přesáhnout 90 dní.

Americký úředník na dotaz Českého rozhlasu vysvětlil, že pro Čechy se nic nemění. Ti, kteří mají nový pas a vízum do Spojených států ve starém pase, nemusejí žádat o vízum nové, pouze ukáží vízum z původního pasu k nahlédnutí.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme