USA otevřou hranice také pro očkované z Mexika a Kanady. Omezení platilo od začátku pandemie

Spojené státy v listopadu otevřou hranice se svými sousedy. Podmínkou pro jejich překročení bude dokončené očkování proti covidu-19. Přechody s Mexikem a Kanadou se otevřou po více než roce. Podle zdroje agentury Reuters bude také Washington od ledna požadovat doklad o plném očkování například po řidičích nákladních vozů, kteří překračují hranici.

Washington Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přechody s Mexikem a Kanadou se otevřou po více než roce

Přechody s Mexikem a Kanadou se otevřou po více než roce | Foto: Jose Luis Gonzales | Zdroj: Reuters

Americký ministr vnitřní bezpečnosti Alejandro Mayorkas v oficiálním oznámení uvedl, že vláda od listopadu umožní „lidem z Mexika a Kanady, kteří jsou očkovaní proti covidu-19, cestu do Spojených států, například za účelem návštěvy rodiny nebo turismu, a to jak po zemi, tak i trajektem“. Bílý dům čelil tlaku restrikce uvolnit prakticky od loňského jara, kdy vešly v platnost.

Texaský guvernér zakázal firmám vyžadovat povinné očkování proti covidu. Doporučil jim to sám Biden

Číst článek

Krok vítají i američtí zákonodárci, podle nichž omezení ekonomicky poškodila hlavně komunity v pohraničních oblastech. „Od začátku pandemie pocítili lidé v pohraničí bolest a ekonomické důsledky zavřených hranic. Tato bolest nyní skončí,“ uvedl podle Reuters demokratický senátor Chuck Schumer.

Povinnost předložení dokladu o dokončeném očkování proti covidu-19 bude od ledna při překročení hranice platit i pro řidiče kamionů nebo zdravotnický personál.

Konkrétní datum, kdy hraniční restrikce přestanou platit, nebylo zatím upřesněno, podle úřadů to ale bude „velmi brzy“. Pro neočkované budou omezení platit i nadále.

Už 20. září Bílý dům oznámil, že v listopadu uvolní omezení v letecké dopravě pro očkované cestovatele z přibližně 33 států, včetně Číny, Indie, Brazílie i většiny evropských zemí.

Centrum pro kontrolu nemocí a prevence také uvedlo, že země bude u cizinců uznávat vakcíny, které jsou schválené americkými úřady a Světovou zdravotnickou organizací. Nejasné zůstává pouze uznávání očkování dvěma různými dávkami, doplňuje agentura Reuters.

Jiří Klečka, tzr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme