Usáma bin Ládin je možná po smrti

Podle mluvčího amerických jednotek nasazených v Afghánistánu Kentona Keitha mohl nejhledanější terorista světa zahynout při americkém bombardování jeskynního komplexu Tora Bora na východě země. Keith však neupřesnil, zda Američané získali důkazy o bin Ládinově smrti. Nicméně zdůraznil, že oblast se stala v několika dnech terčem mimořádně silného soustředěného bombardování. Od útoku nejsou o šéfovi teroristické sítě Al-Káida žádné zprávy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin

Naopak premiér afghánské prozatímní vlády Karzáí tvrdí, že bin Ládin je stále naživu a nadále se pohybuje na území Afghánistánu. Premiér také řekl, že ví, kde se nachází vůdce Talibanu mulla Muhammad Umar. Místo jeho údajného pobytu však nijak neupřesnil.

Generál Rašíd Dostúm se stal náměstkem ministra obrany v nově jmenované prozatímní afghánské vládě. V Kábulu to oznámil premiér Hamíd Karzáí, který se ujal funkce v sobotu při inauguraci kabinetu. Dostúmova podpora je pro nový afghánský kabinet zásadní. Generál a jeho jednotky kontrolují v severní části Afghánistánu několik oblastí, včetně strategicky významného Mazáre Šarífu.

Marika Táborská, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme