Ústřední rada Židů v Německu přechodně zmrazila kontakty s katolickou církví

Dialog s katolickou církví se rozhodla přerušit Ústřední rada Židů v Německu. Důvodem je rehabilitace kontroverzního biskupa Williamsona papežem Benediktem XVI. Williamson nechvalně proslul svým zpochybňováním holocaustu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kostelní věž

Kostelní věž | Foto: Jan Rosenauer

Na rozhodnutí Ústřední rady Židů nic nezměnila ani smířlivá slova papeže Benedikta, který vyjádřil plnou solidaritu s židovským národem. Šéfka rady Charlotte Knoblochová nevěří, že německý papež jednal unáhleně, když se rozhodl rehabilitovat člověka zpochybňujícího vraždění Židů v plynových komorách.

Knoblochová si přeje aby se katolická církev proti postupu papeže ozvala. Podpory se jí dostalo od předsedy katolické biskupské konference Roberta Zollitsche. Ten postup Benedikta XVI. označil za "nešťastný." Pro protesty Židů vyjádřil plné pochopení a od ultrakonzervativce Williamsona očekává za jeho výroky omluvu.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme