Utekla rodičům a skončila na palubě letadla. Sedmiletá dívka obešla bezpečnostní kontroly letiště v Ženevě

Sedmileté dívce v Ženevě se podařilo nastoupit do letadla společnosti easyJet, které mířilo na Korsiku, přestože neměla letenku. Kuriózní incident se stal v neděli a naštěstí měl dobrý konec. Policie dívku zadržela a předala rodičům, informoval zpravodajský web BBC.

Ženeva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letoun společnosti easyJet

Letoun společnosti easyJet | Foto: Transport Pixels | Zdroj: Flickr.com

Dívka svým rodičům utekla na ženevském hlavním nádraží a nastoupila na vlak směřující na letiště. Na letišti se jí podařilo projít bezpečnostní kontrolou, jelikož si stoupla blízko dospělých, které zaměstnanci letiště považovali za její rodiče.

Podle serveru Sky News se dívce nepodařilo dostat do prvního letadla společnosti Air France, ale nakonec nastoupila do letadla společnosti easyJet, které mělo namířeno do korsického města Ajaccio.

Podle letiště se dívka dostala přes bezpečnostní kontroly ve 13.47 místního času a ve 14.20 už byla v letadle. Letištní personál ji našel ve 14.50 a následně předal policii, která ji vrátila rodičům.

Mluvčí letiště Bernard Stampfli označil incident za „velmi politováníhodný" a řekl, že budou posílena bezpečnostní opatření, aby se zajistilo, že děti necestují bez dozoru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme