Byl tu, ale neuspěl, komentuje policie informace, že útočník z Vídně sháněl munici na Slovensku

Při pondělním teroristickém útoku ve Vídni nebyla použita munice ze Slovenska, podezřelé osoby z Rakouska se ji ale snažily v zemi pod Tatrami zakoupit. Informovala o tom mluvčí slovenského policejního prezidia Denisa Bárdyová. Portál rakouského listu Heute v úterý napsal, že muž považovaný za útočníka navštívil v polovině července Slovensko, aby si zde obstaral munici pro útočnou pušku kalašnikov.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenská policie uvedla, že muž munici pro kalašnikov v zemi sháněl, ale neuspěl. (ilustrační foto) | Zdroj: Shmelin

„Slovenská policie v létě zachytila informaci, že se podezřelé osoby z Rakouska snažily zakoupit munici na našem území. Nákup se jim ovšem realizovat nepodařilo. Informaci jsme hned poslali rakouským kolegům,“ uvedla Bárdyová.

Dvacetiletý Vídeňan s albánskými kořeny při útoku v centru Vídně zastřelil dva muže a dvě ženy a přes dvě desítky dalších osob zranil. Útočník, jehož na místě činu zastřelila policie, byl podle rakouských úřadů příznivcem teroristické organizace Islámský stát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme