Útočníci najeli autem do skupiny lidí v Jeruzalémě. Nejméně dva zranění byli převezeni do nemocnice

Tři lidé byli zraněni, když do nich v pondělí ráno v Jeruzalémě úmyslně najel automobil. Útočníci se pak pokusili na lidi střílet, ale neúspěšně, uvedla agentura AP s odkazem na prohlášení policie. Řidič a spolujezdec z místa uprchli. Podle policie byli o něco později dopadeni, když se ukrývali v zavřeném obchodě v blízkosti místa incidentu, informuje server The Times of Israel.

Aktualizováno Jeruzalém (Aktualizováno: 10:26 22. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeruzalém

Útok se stal v první den významného židovského svátku Pesach, který připomíná biblický příběh vyvedení izraelského lidu Mojžíšem z útlaku egyptského otroctví (ilustrační foto) | Foto: Štěpán Macháček | Zdroj: Český rozhlas

Útok se stal v pondělí ráno v severovýchodní části Jeruzaléma. Ze záběrů kamer je vidět, jak auto najelo do skupiny stojících lidí. Podle policie utrpěli tři lidé lehká zranění.

Po nárazu z vozu vystoupili dva muži. Ti se zřejmě pokusili na lidi v okolí střílet improvizovanou zbraní, která však selhala, píše izraelský tisk. Muži pak z místa utekli. Nejméně dva zranění byli převezeni do nemocnice.

Útok se stal v první den významného židovského svátku Pesach, který připomíná biblický příběh vyvedení izraelského lidu Mojžíšem z útlaku egyptského otroctví. Podle tisku jsou zranění ortodoxní židé.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme