Náctiletí mladíci v Londýně poleptali kyselinou pět lidí. Městem jezdili hodinu a půl

Dva mladíci na mopedu v noci na pátek v Londýně napadli kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Podle listu The Independent to oznámila policie.

Londýn (Aktualizováno: 15:58 14. 7. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britské policejní jednotky na křižovatce Hackney Road a Queensbridge Road, kde k jednomu z útoků došlo. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Dva muži na mopedu v noci na dnešek v Londýně napadli kyselinou pět lidí, jeden ze zraněných si ponese celoživotní následky. Podle listu The Independent to oznámila policie s tím, že jednoho z podezřelých zadržela.

Zadrženým by měl být 16letý mladík. Později policie měla omezit na svobodě i o rok mladšího údajného pachatele, tvrdí to novinář britské ITN Julian Druker. Že se jedná o náctileté mladíky už předtím potvrdila agentura Reuters.

Prvním napadeným byl jiný řidič mopedu, kterého dvojice krátce před půlnocí dojela na křižovatce v severní části metropole. Útočníci mu hodili do tváře žíravou látku a následně mu ukradli moped.

Zhruba po dvaceti minutách napadli druhého člověka a pak v rychlém sledu polili toxickou látkou další tři muže. Jeden z nich utrpěl vážná zranění, stav dalšího není vážný. Třetímu ukradli moped.

Vyšetřovatelé od počátku vycházejí z předpokladu, že za sérií incidentů stojí stejná dvojice. Jednoho mladíka, o kterém předpokládají, že se útoku účastnil, policie zadržela.

rez, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme