Útočníci z Bali dostali podobu

Indonéská policie dnes zveřejnila podobizny pravděpodobných pachatelů teroristického útoku na Bali. Při atentátu označovaném za nejhorší od útoku na New York a Washington 11. září 2001 zahynulo na 190 lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stoupenci Abu Bakara Bashira | Foto: ČTK/AP

Podobizny tří mužů ve věku 20, 27 a 30 let byly zveřejněny současně v Jakartě i na Bali. Policisté odmítli sdělit jméno jednoho z podezřelých, které už údajně vědí. Uvedli jen, že se jedná o občany Indonésie. Podle bezpečnostních složek trojice buď přímo provedla atentát na Bali, nebo řídí ty, kteří ho mohli provést. Jsou členy větší, až desetičlenné skupiny, uvedl mluvčí vyšetřovacího týmu.

K teroristickému činu se zatím nikdo nepřihlásil, západní představitelé z něho podezřívají militantní muslimskou organizaci Jemaah Islamiyah, jejíž duchovní vůdce Abu Bakar Bashir už byl zadržen a nyní je pod dohledem nemocniční péče v Jakartě. Indonéské úřady uvedly, že to, co se stalo na Bali má podobné znaky jako předchozí atentáty připsané skupině Jemaah Islamiyah. Její vůdce Abu Bakar Bashir však odpovědnost odmítá.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme