Útočníci zasáhli raketami jordánskou Akabu a izraelský Ejlat

Dva téměř souběžné raketové útoky otřásly jordánským přístavem Akaba a izraelským turistickým letoviskem Ejlat. Při útoku v Akabě zahynul jeden jordánský voják a další byl zraněn. K akci se na internetu přihlásila skupina blízká k teroristické síti Al-Káida.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

místo dopadu rakety v Ejlatu | Foto: AFP

Podle jordánského ministra vnitra Avni Jirvase v Akabě někdo vypálil nejméně dvě rakety na americké lodě kotvící v přístavu, cíl ale nezasáhl. Obě lodi po incidentu z přístavu odpluly.

Další raketa kaťuša odpálená z Akaby dopadla asi 15 metrů od letiště v Ejlatu, avšak nevybuchla. Lehce zraněn byl řidič projíždějícího taxíku, ale provoz ejlatského letiště nebyl přerušen.

Skupina, která si říká Organizace Al-Káidy pro země Levanty (Sýrie, Libanon, Palestina, Jordánsko a Izrael) a Egypta sdělila, že na Akabu a Ejlat vystřelila tři rakety. Již dříve se tato skupina přihlásila k loňským atentátům v egyptské Tabě a letošnímu útoku na tržišti v egyptském Šarm aš-Šajchu.

Izraelský ministr obrany Šaul Mofaz označil raketové útoky za pravděpodobně koordinovanou akci a řekl, že obě země při vyšetřování spolupracují. Policisté prohledávají město a přilehlou průmyslovou zónu, v níž si útočníci najali skladiště. Podle mluvčího jordánské bezpečnosti sklad před několika dny zabrali čtyři Egypťané a Iráčané.

Martin Hromádka, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme