Útočník na nádraží v Düsseldorfu zranil sekyrou pět lidí, policie ho zadržela

Na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu ve čtvrtek večer zranil útočník pět lidí. Policie podle agentury DPA oznámila, že ho zadržela, podrobnosti o jeho identitě či motivu ale nesdělila. Podle svědků útočil zřejmě sekyrou, policie bez upřesnění hovořila o bodné či sečné zbrani. Bezpečnostní jednotky nádraží uzavřely, zastavena byla také tramvajová doprava před staniční budovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdné nádraží v Düsseldorfu poté, co tam muž zaútočil sekyrou. | Zdroj: Reuters

Krátce po činu média s odvoláním na policejní zdroje informovala, že útočník měl zřejmě komplice. To se ale zatím nepotvrdilo, úřady nicméně hovoří o tom, že situace na místě byla velmi nepřehledná.

Policie na nádraží v metropoli spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko podnikla rozsáhlý zásah, přivolán byl i policejní vrtulník. Útočník byl podle policie rovněž zraněn, jeho stav ale není znám. Deník Bild s odvoláním na své zdroje napsal, že útočník při útěku skočil z mostu, pod kterým byl dopaden.

Deník Rheinische Post citoval svědkyni, podle které útočník zranil na paži i třináctiletou dívku. Další lidé pak vypověděli, že na nádraží vypukla panika.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme