Útočník s mečem vraždil ve stuttgartském kostele

Muž ozbrojený mečem napadl věřící při bohoslužbě v jihoněmeckém Stuttgartu. Jednu osobu přitom usmrtil a tři další vážně zranil. Policii se podařilo šíleného útočníka zadržet. Motiv jeho činu není prozatím znám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zvony ve věži | Foto: Jan Rosenauer

Hrůzný čin se odehrál odpoledne v evangelicko-metodistickém kostele ve čtvrti Zuffenhausen. Během bohoslužby vtrhl do svatostánku pětadvacetiletý muž tamilského původu ozbrojený samurajským mečem a začal kolem sebe sekat.

Když policisté přijeli na místo, naskytl se jim podle mluvčí hrůzný obrázek. Kusy lidského těla ležely všude kolem, řekla agentuře DPA mluvčí tamní policie. Jedna těžce zraněná žena nemá údajně šanci přežít, další zraněný přišel o ruku. Policisté muže zvládli s pomocí pepřového spreje. K vraždění jej prý dovedla rodinná situace.

Ve svatostánku ve čtvrti Zuffenhausen bylo ve chvíli tragédie 65 osob, především indičtí a tamilští věřící. Když muž začal útočit, někteří popadli židle a snažili se bránit, jiní v chaosu prchali z kostela. Policie chrám prohledala a uzavřela.

Japonské meče zvané katana jsou mimořádně ostré zbraně. Poslední podobný útok se v Německu odehrál v září 2003, kdy do zasilatelství v Pforzheimu vtrhl jeden ze zaměstnanců a v záchvatu zuřivosti zavraždil samurajským mečem svou kolegyni a tři další zranil.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme