Útočník z Las Vegas vlastnil přes 40 zbraní a v domě měl výbušniny. Počet obětí stoupl na 59

Střelec, který na nedělním koncertě v Las Vegas zabil 59 lidí a dalších 527 poranil, vlastnil více než čtyři desítky střelných zbraní. Informoval o tom úřad místního šerifa Josepha Lombarda, podle něhož policie našla v domě pachatele také výbušniny a tisíce kusů munice.

Las Vegas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vrah Stephen Paddock na archivní fotografii | Zdroj: ČTK

Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock označovaný úřady za jediného pachatele nejkrvavějšího střeleckého masakru v dějinách USA, se zastřelil před příchodem policie. Jeho motiv stále zůstává nejasný.

Kdo byl střelec Stephen Paddock? 'Byl to chlap, který jezdil do Vegas a sázel,' říká jeho bratr

Číst článek

Útočník střílel do davu více než 22 tisíc lidí z 32. podlaží hotelu Mandalay Bay. Podle šerifova zástupce Todda Fasula tam bylo nalezeno 23 střelných zbraní. V domě v seniorské komunitě ve městě Mesquite, kde v posledních měsících žil, pak policisté objevili dalších 19 zbraní.

Paddock měl rovněž dvě zařízení, která umožňují upravit poloautomatickou zbraň na plně automatickou zajišťující rychlejší střelbu, uvedla agentura AP. Na rozdíl od poloautomatické zbraně s ní není nutné pro každý výstřel mačkat spoušť, kterou lze pouze držet a vystřelit i více než 400 nábojů za minutu.

V Paddockově voze pak policie našla dusičnan amonný používaný při výrobě výbušnin.

Motiv dosud neznámý

Policisté prohledali i druhý Paddockův dům v nevadském městě Reno, kde žil, než se přestěhoval do Mesquite vzdáleného 120 kilometrů od místa činu. Nic, co by objasnilo dosud neznámý motiv střelby, však policisté neobjevili.

V jednom z domů útočníka ve městě Mesquite policie zajistila 19 dalších zbraní, velké množství munice a také výbušniny | Foto: Steve Marcus | Zdroj: Reuters

Již nejméně dva majitelé obchodů se zbraněmi ze států Nevada a Utah uvedli, že si u nich Paddock kupoval výzbroj, žádné známky potenciálně nebezpečného jednání však u něj prý nespatřili.

Jeho bratr řekl médiím, že Paddock byl milionářem, který jmění vydělal investicemi do nemovitostí a vášnivě se věnoval hazardním hrám. Násilné sklony podle sourozence neprojevoval a o politiku či náboženství se nezajímal. Policisté se nedomnívají, že by šlo o čin spjatý s teroristickou organizací Islámský stát, která se k útoku přihlásila.

Experti se většinou shodují, že Paddock není typickým pachatelem podobných činů. Svůj čin však měl patrně dobře naplánovaný. "Věděl, co chce udělat. Věděl, jak to chce udělat, a nezdá se, že by měl vůbec nějaký plán útěku," řekl AP někdejší psycholog FBI Clint Van Zandt.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme