Útočník zastihl na promenádě v Nice celé rodiny. Rodiče v panice házeli děti přes plot

Zdravotníci z nemocnice ve francouzském Nice potvrdili, že po útoku hospitalizovali 50 zraněných dětí. Dvě z nich zemřely po operaci. Informoval o tom britský server The Independent. Útočník, který včera večer najel do davu slavícího Den pádu Bastily, zabil nejméně 84 lidí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena pokládá kytici poblíž místa útoku v Nice

Žena pokládá kytici poblíž místa útoku v Nice | Zdroj: Reuters

Mluvčí nemocnice Stephanie Simpsonová oznámila, že hospitalizované děti utrpěly zlomeniny a mají i zranění hlavy. Některé stále bojují o život, řekla agentuře AP.

Na ohňostroj se během oslav francouzského státního svátku Den pádu Bastily přišlo na Anglickou promenádu v Nice podívat i mnoho rodin. Kolem jedenácté hodiny večer ale do davu vjel velký bílý kamion.

„Manžel popadl děti a začal utíkat. Otočila jsem se a viděla spoustu mrtvých lidí,“ popsala francouzské iTélé Linda, jedna z přítomných matek.

Mezi oběťmi v Nice by neměli být Češi. Informace se ale můžou měnit

Číst článek

Rodiče podle britského serveru The Independent údajně děti házeli přes ploty, aby je dostali z cesty.

Média informovala i o příběhu matky, která během nastalé paniky ztratila svého osmiměsíčního syna. Díky prosbě o pomoc na Facebooku se s ním ale později znovu shledala.

Tour de France navzdory útoku v Nice pokračuje

Číst článek

Kromě obětí je po útoku dalších zhruba sto lidí zraněných, z nich asi dvě desítky kriticky. Vyšetřování převzalo protiteroristické oddělení hlavní francouzské prokuratury.

Mnoho lidí se po útoku stále pohřešuje. Lidé své blízké hledají i pomocí sociálních sítí. Na Twitteru například pod hashtagem RechercheNice.

Teroristický útok v Nice | Foto: Český rozhlas

Český rozhlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme