Útočníka z autobusu na severu Německa obvinili z pokusu o vraždu. Při útoku zranil deset lidí

Německá prokuratura v sobotu obvinila 34letého muže, který napadl nožem cestující v autobuse v severoněmeckém Lübecku a deset jich zranil, z pokusu o vraždu a dalších trestných činů, včetně vážné újmy na zdraví a žhářství.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Muž je nyní ve vazbě. K motivu svého pátečního činu se zatím nevyjádřil, napsala agentura DPA. Podle dosavadních informací je útočník německo-íránského původu.

V pátek se pokusil zapálit v autobuse batoh a pak zaútočil nožem na cestující. Ti ho nakonec přemohli a předali policii. Podle posledních informací policie zranil při útoku deset osob. Zdroje uvádějí, že jedna až tři osoby jsou těžce zraněné.

Nejasný motiv

Mluvčí regionální prokuratury Ulla Hingstová uvedla, že muž s vyšetřovateli nekomunikuje a jeho motiv zůstává nejasný.

Útočník v autobuse na severu Německa pobodal několik lidí, z toho dva vážně. Policie už ho dopadla

Číst článek

Německý zpravodajský kanál Spiegel TV citoval mužova otce, podle kterého měl jeho syn psychické problémy, napsala agentura AP.

„Důkazy o politické radikalizaci jakékoli formy nemáme," řekla už v pátek mluvčí regionální prokuratury Ulla Hingstová. Původně ale tvrdila, že zatím není možné vyloučit žádný motiv, tedy ani terorismus. Podle ministra vnitra Šlesvicka-Holštýnska Hanse-Joachima Groteho ale o terorismus nešlo. Dodal také, že útočník nevykřikoval žádná hesla.

Řidič autobusu řekl, že slyšel, jak několik žen vykřiklo, že hoří a že je tam pomatený člověk. Ve zpětném zrcátku pak oheň skutečně uviděl, takže zajel ke krajnici, otevřel dveře, aby cestující mohli vystoupit, a šel s hasicím přístrojem požár zlikvidovat.

Při hašení mu ale útočník vrazil ránu pěstí do obličeje. Deník Bild napsal, že po této potyčce muž vytáhl nůž a zaútočil, prakticky ihned ale dorazila policie. Již dříve média uváděla, že policejní hlídka byla nedaleko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme