Ozbrojenci zaútočili v Čečensku na pravoslavný chrám, nejméně sedm lidí zemřelo

Nejméně sedm mrtvých a tři zraněné si vyžádal sobotní útok na pravoslavný chrám v metropoli Čečenska Grozném. Zabiti byli všichni čtyři útočící ozbrojenci, ale o život přišli také dva policisté a jeden věřící. Informovala o tom ruská média s odvoláním na čečenského vůdce Ramzana Kadyrova a další činitele či úřady.

Groznij (Čečensko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská policie v Soči (ilustrační foto)

Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Do pravoslavného chrámu archanděla Michaela v centru Grozného vtrhli čtyři vzbouřenci „s cílem zmocnit se věřících jako rukojmích“, oznámil podle agentury TASS Kadyrov. „Všichni čtyři byli zabiti při speciální operaci zahájené okamžitě bezpečnostními silami,“ uvedl rovněž. Dodal, že o život přitom přišel i jeden policista a jeden věřící utrpěl zranění.

Nejmenovaný činitel čečenské police později agentuře TASS telefonicky upřesnil, že při přepadení chrámu v Grozném jeden věřící zemřel a další byl zraněn.

Následně ruský Vyšetřovací výbor, který je obdobou amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), sdělil, že při incidentu zemřeli dva policisté a další dva utrpěli zranění. Útočníci byli vyzbrojeni noži a puškami. Policejní zdroj agentury Interfax se zmínil ještě o zápalných lahvích.

Po první válce v Čečensku v letech 1994 až 1996 se tamní separatistické povstání postupně islamizovalo a rozšířilo se do dalších oblastí. Následně přerostlo v islamistické hnutí aktivní na celém severním Kavkazu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme