Raketový útok zasáhl školu v syrském Idlibu. V troskách zahynulo šest lidí včetně čtyř dětí

Při raketovém útoku, při němž ve středu byla v syrském Idlibu zasažena škola, přišlo o život šest civilistů. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) oznámila, že mezi oběťmi jsou čtyři děti. Na město Sarmín na východě Idlibu dopadly rakety typu země-země. Šéf SOHR Ramí Abdar Rahmán řekl, že zasáhly školu, která sloužila zčásti také jako útočiště rodinám uprchlíků.

Idlib Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Khalil Ashawi | Zdroj: Reuters

Boje o Idlib vyvolaly v prosinci velkou uprchlickou vlnu - z domovů odešlo přes 280 tisíc lidí. Za dočasné útočiště jim slouží často školy, mešity, garáže nebo společenské sály.

V Idlibu stále působí odpůrci režimu v Damašku a také organizace islámských radikálů. Syrská armáda chce Idlib získat pod kontrolu a těžší boje začaly už loni v dubnu. Od prosince syrská armáda a její spojenci znovu cíle v Idlibu intenzivně bombardují, podle agentury AP syrská armáda vybojovala v minulých čtrnácti dnech 40 měst a vesnic.

Válka v Sýrii začala v roce 2011 a o život při ní přišlo přes 370 tisíc lidí. Loňský rok byl podle SOHR co do obětí nejméně tragický - o život nicméně přišlo 11 200 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme