Ozbrojenci zaútočili na hotel v Kábulu. Na místě zasahují speciální jednotky

Nejméně čtyři ozbrojenci v sobotu zaútočili na hotel Intercontinental v afghánské metropoli Kábulu. Zastavit se je na místě snaží speciální jednotky, které jednoho z útočníků zabily. Uvedl to s odvoláním na afghánské ministerstvo vnitra zpravodajský server BBC. Informace o zraněných ani obětech prozatím nejsou známy.

Kábul (Aktualizováno: 21:37 20. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojenec (ilustrační foto) | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

Podle nejmenovaného činitele, kterého citovala agentura AFP, ozbrojenci střílejí na hosty. Útok začal kolem 21:00 místního času. Mezi útočníky jsou údajně i sebevražední atentátníci.

Bezpečnostní síly podle afghánských představitelů ‚vyčistily‘ první patro hotelu, útočníci se ale stále nacházejí v dalších patrech. Hotelovou kuchyni a čtvrté patro zachvátil požár.

Jeden z hotelových hostů agentuře AFP řekl, že se lidé ukrývají v pokojích. „Nevím, zda jsou útočníci uvnitř hotelu, ale slyším střelbu někde blízko prvního patra,“ řekl. „Schovali jsme se v pokojích. Doufám, že nás bezpečnostní složky zachrání dřív, než nás najdou a zabíjí,“ dodal host.

Hotel Intercontinental v Kábulu | Foto: Mohammad Ismail | Zdroj: Reuters

Podle některých informací se v hotelu v době útoku konala konference o informačních technologiích, které se účastnili provinční představitelé. V hotelu je údajně ubytováno i několik cizinců.

Hotel Intercontinental, který se nachází na kopci a je přísně střežen, se stal terčem útoku ozbrojenců z hnutí Taliban už v roce 2011. Tehdy zahynulo 21 lidí včetně devíti útočníků. Hotel je jedním ze dvou hlavních luxusních ubytovacích zařízení v Kábulu a bývá často využíván ke konferencím, kterých se účastní i vládní představitelé.

Americká ambasáda v afghánské metropoli již ve čtvrtek vydala varování pro americké občany. „Dostali se k nám informace, že extremistické skupiny nejspíš plánují útok proti hotelům v Kábulu,“ uvedlo tehdy velvyslanectví.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme