Muž z Lyonu trpěl ‚mysticky zabarvenými halucinacemi‘. Útočil pod vlivem hlasů v hlavě

Muž zadržený kvůli sobotnímu útoku u Lyonu podal vyšetřovatelům nejasnou výpověď a tvrdil mimo jiné, že slyšel hlasy, které mu daly povel zaútočit. V neděli to řekl lyonský prokurátor Nicolas Jacquet. Muž vyzbrojený nožem v sobotu ve Villeurbanne zabil jednoho člověka a dalších devět zranil, z toho tři těžce. Policie v sobotu uváděla, že jde o 33letého Afghánce, který ve Francii požádal o azyl.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž zadržený po útoku v Lyonu tvrdil, že ho k zabití přiměly hlasy, které slyšel. | Foto: Emmanuel Foudrot | Zdroj: Reuters

Prokurátor Jacquet v neděli uvedl, že životy tří těžce zraněných nejsou v ohrožení. „Dva z těchto tří lidí zůstávají v nemocnici, ale jejich životní funkce ohroženy nejsou,“ řekl. Útok nepřežil 19letý muž ze Savojska.

Muž v Lyonu zabil jednoho člověka a devět zranil. Policisté původně pátrali i po dalším útočníkovi

Číst článek

Podle Jacqueta se útočník částečně přiznal, ale vypovídal zmateně. Tvrdí, že slyšel hlasy, které urážely Boha a přikazovaly mu zabít, sdělil k výpovědi Jacquet. Zadržený také vypověděl, že v muži, jehož ubodal, poznal člověka, s nímž měl spory.

Z prvního psychiatrického vyšetření vyplývá, že útočník byl v „psychotickém stavu, měl halucinace nejrůznějšího obsahu, mezi jiným mysticky zabarvené“. Pravidelně konzumoval marihuanu a vzal si ji předtím, než zaútočil.

Zadržený má ve Francii povolení k přechodnému pobytu, uvedla agentura AFP. Vzhledem ke zjištěným okolnostem nebyl případ předán soudu, který se zabývá terorismem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme