Útok na cizince v Etiopii bezpečnostní situaci nevyhrotil

Několik zahraničních turistů se v minulých dnech stalo v Etiopii terčem útoku. Němec, Maďar a Rakušan v úterý zemřeli v regionu Afar, který sousedí s Eritreou. Další lidi útočníci zajali. Oblast je pro veškerý turistický ruch momentálně uzavřená. Etiopská vláda viní z násilností právě sousední Eritreu, ta to ale popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napadení evropští turisét jdou na letitě v Addis Abebě. | Foto: ČTK/AP

Český velvyslanec v Addis Abebě Marek Libřický Radiožurnálu řekl, že bezpečnostní situace v zemi se nijak zásadně nezhoršila.

„Je tady určitá nervozita, protože je to záležitost, která přispívá k image Etiopie jako turistické destinace. Navíc je to trošku umocněno i tím faktorem, že z útoku jsou obviněni Eritrejci. To znamená, že to je politická záležitost,“ řekl Marek Libřický.

Dodal, že Etiopie, stejně jako žádná africká země, nikdy nebyla a ještě nějakou dobu nebude zcela bezpečná, čehož si musí být každý cestovatel vědom a musí se držet základních principů pohybů po Africe – cestovat ve skupině, vyhýbat se v rámci možností cestování v noci, být maximálně ostražitý a řídit se aktuálními pokyny místních orgánů.

Český velvyslanec také popsal, jaká opatření byla v oblasti přijata.

„Etiopové celou oblast zavřeli, turisté tam nesmějí. Podle našich informací je tma výrazně zvýšená vojenská přítomnost, ale žádné konkrétní informace nemáme, protože pro Etiopii je to, právě s ohledem na tu eritrejskou dimenzi, velmi citlivá záležitost, se kterou se nebudou moci v tuto chvíli s nikým informačně dělit,“ řekl Marek Libřický.

Adéla Havránková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme