Útok na cizince v Etiopii bezpečnostní situaci nevyhrotil

Několik zahraničních turistů se v minulých dnech stalo v Etiopii terčem útoku. Němec, Maďar a Rakušan v úterý zemřeli v regionu Afar, který sousedí s Eritreou. Další lidi útočníci zajali. Oblast je pro veškerý turistický ruch momentálně uzavřená. Etiopská vláda viní z násilností právě sousední Eritreu, ta to ale popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napadení evropští turisét jdou na letitě v Addis Abebě. | Zdroj: ČTK

Český velvyslanec v Addis Abebě Marek Libřický Radiožurnálu řekl, že bezpečnostní situace v zemi se nijak zásadně nezhoršila.

„Je tady určitá nervozita, protože je to záležitost, která přispívá k image Etiopie jako turistické destinace. Navíc je to trošku umocněno i tím faktorem, že z útoku jsou obviněni Eritrejci. To znamená, že to je politická záležitost,“ řekl Marek Libřický.

Dodal, že Etiopie, stejně jako žádná africká země, nikdy nebyla a ještě nějakou dobu nebude zcela bezpečná, čehož si musí být každý cestovatel vědom a musí se držet základních principů pohybů po Africe – cestovat ve skupině, vyhýbat se v rámci možností cestování v noci, být maximálně ostražitý a řídit se aktuálními pokyny místních orgánů.

Český velvyslanec také popsal, jaká opatření byla v oblasti přijata.

„Etiopové celou oblast zavřeli, turisté tam nesmějí. Podle našich informací je tma výrazně zvýšená vojenská přítomnost, ale žádné konkrétní informace nemáme, protože pro Etiopii je to, právě s ohledem na tu eritrejskou dimenzi, velmi citlivá záležitost, se kterou se nebudou moci v tuto chvíli s nikým informačně dělit,“ řekl Marek Libřický.

Adéla Havránková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme