Existují důkazy o rozvratné činnosti útočníků na Kapitol, prohlásil federální prokurátor

Vyšetřovatelé podle hlavního federálního prokurátora washingtonského okrsku District of Columbia Michaela Sherwina našli důkazy, které pravděpodobně úřadům umožní obvinit některé z účastníků vpádu do Kapitolu z rozvratné činnosti. Sherwin to řekl v noci na pondělí v pořadu 60 Minutes televize CBS.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jake Angeli známý pod jménem „Q-Šaman“ byl jedním z těch, co vtrhli do Kapitolu | Zdroj: Profimedia

„Domnívám se, že fakta podporují tato obvinění,“ řekl Sherwin. „Myslím, že jak budeme pokračovat, budou to podporovat další skutečnosti,“ dodal prokurátor.

Trump přestál i druhou ústavní žalobu. Podle Senátu ke vzpouře a násilnostem v Kapitolu nepodněcoval

Číst článek

Na začátku ledna do Kapitolu vtrhly stovky stoupenců končícího republikánského prezidenta Donalda Trumpa s cílem zabránit kongresmanům ve formálním potvrzení vítězství demokrata Joea Bidena v podzimních prezidentských volbách. Nepokoje, kvůli nimž zákonodárci z parlamentní budovy uprchli, si vyžádaly pět mrtvých.

Ministerstvo spravedlnosti už podalo žalobu na 400 útočníků na Kapitol, ale dosud byla většina z nich obviněna z méně závažných činů jako útok na policisty nebo narušování veřejného pořádku. Z rozvratné činnosti, tedy odporování autoritě vlády silou, dosud nebyl obviněn nikdo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme