Útok na policejní autobus v Turecku nepřežili dva lidé

Nejméně dva policejní důstojníci nepřežili včerejší útok na policejní autobus v Istanbulu, na který zahájili palbu ze samopalů neznámí útočníci. Dalších 11 policistů je se zraněními hospitalizováno, stav dvou z nich je kritický, oznámila agentura AP s odvoláním na policejního šéfa Kazima Avanoze. Turecká soukromá televize NTV ale informovala, že zraněním už podlehli v nemocnici tři policisté a deset je stále hospitalizováno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Neznámí pachatelé začali včera večer ostřelovat samopaly kalašnikov ze vzdálenosti 300 až 400 metrů policejní autobus jedoucí po hlavní istanbulské dálnici ve čtvrti Gazi. Autobus převážel příslušníky zásahové pořádkové jednotky. K odpovědnosti za útok se dosud nikdo nepřihlásil, potvrdil šéf istanbulské policie; vyjádřil zároveň domněnku, že by akce mohla souviset s právě probíhajícími protestními hladovkami vězňů v tureckých nápravných zařízeních. „Z věznic jsou v současné době organizovány různé akce s cílem vyvolat chaos,“ řekl Avanoz.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme