Útok na školačky ve Francii má jednu oběť. Zemřela dívka, která utrpěla zástavu srdce při poplachu

Ve Francii ve čtvrtek zemřela čtrnáctiletá dívka, která týž den utrpěla zástavu srdce během poplachu a uzavření školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku | Zdroj: Reuters

Ve Francii ve čtvrtek zemřela čtrnáctiletá dívka, která týž den utrpěla zástavu srdce během poplachu a uzavření školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku. Škola byla uzavřena po útoku muže s nožem na dvojici školaček. Informovala o tom v pátek agentura AFP.

Souffelweyersheim (Francie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Oliviera Farona ze školského úřadu se učitelům a přivolaným záchranářům podařilo dívku nejprve oživit, ale nakonec pozdě odpoledne zemřela. Srdeční příhodu u ní podle něj vyvolal stres způsobený vyhlášením poplachu a uzavřením školy v reakci na útok.

„Byla jsem vzadu na hřišti a bylo nám řečeno, abychom se co nejrychleji vrátili do třídy, abychom zalezli pod stůl a počkali, dokud nebude zatčen,“ vylíčila ve čtvrtek médiím napjatou situaci devítiletá školačka Aude.

Roční podmínka pro imáma z jihu Francie. Na facebooku burcoval k zabíjení Židů

Číst článek

„Neexistuje žádné dokonalé řešení a budeme důkladně analyzovat, co se stalo,“ uvedl k tragédii Faron, podle něhož se uzavírka školy uskutečnila přesně tak, jak měla.

„Jsme zděšeni a nemáme slov,“ řekl AFP Georges Schuler, starosta obce Reichstett, odkud školačka pocházela. „Vše se vyšetřuje a já vám nemohu říct, zda dívka měla srdeční vadu, nebo ne,“ doplnil.

Útok na dvojici školaček ve věku šesti a 11 let u školy v Souffelweyersheimu se odehrál ve čtvrtek krátce po 14.00. Obě byly s povrchovými zraněními převezeny na dětskou pohotovost.

Třicetiletého útočníka krátce po činu policie zadržela. Vyšetřovatelé zatím neznají motiv útoku, nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Státní zastupitelství mluví o psychických obtížích muže.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme