Útok na turisty v Etiopii prošetří i maďarská speciální jednotka

Speciální jednotka maďarského protiteroristického centra dnes dorazí do Etiopie. Bude vyšetřovat úterní teroristický útok na skupinu evropských turistů, při kterém zahynuli i dva maďarští občané. Opačným směrem, z Addis Abeby do Budapešti, se vydá skupina tří Maďarů, kteří útok přežili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotníci odvádějí členy turistické skupiny, která byla napadena v Etiopii | Zdroj: ČTK

Kromě dvou maďarských občanů zemřeli při ozbrojené akci eritrejských jednotek v Etiopii také dva Němci a jeden Rakušan.

Z maďarské strany šlo o skupinu geologů ze Segedína, kteří odjeli do Etiopie studovat jedinečné přírodní útvary. Přidali se k větší mezinárodní skupině a ta se stala terčem teroristického útoku.

Po střelbě mnozí lidé skákali v panice do propasti. Mrtvá těla byla už převezena do Addis Abeby, ale jejich identifikaci ztěžuje okolnost, že mají rozstřílené obličeje.

Tři zranění Maďaři by měli být převezeni domů dnes ráno. Vystřídají se tak s tříčlennou speciální jednotkou, která v Etiopii bude vyšetřovat okolnosti teroristického útoku a hledat případné další maďarské občany v tamním zajetí.

Gregor Martin Papucsek, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme