Útok na vojenskou akademii v Kábulu. 11 vojáků zemřelo, 16 je zraněných

Nejméně 11 vojáků zahynulo a dalších 16 utrpělo zranění při útoku skupinky povstalců na jednotku afghánské armády střežící vojenskou akademii v Kábulu. Čtyři útočníci jsou mrtví a jednoho vojáci zadrželi. Bilanci zveřejnilo afghánské ministerstvo obrany. K útoku se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Kábul (Aktualizováno: 10:29 29. 1. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Afghánští vojáci hlídkují poblíž vojenské akademie Maršála Fahima v Kábulu. | Zdroj: Reuters

Na hlídku u vojenské akademie nejdříve zaútočili dva sebevražední atentátníci, načež vypukla přestřelka, řekl podle AFP mluvčí afghánského ministerstva obrany Daulát Vazírí. V boji pak podle něj byli zabiti další dva útočníci a jednoho vojáci zajali.

Podle svědků boje začaly v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní místního času (00:30 SEČ) a pokračovaly i s východem slunce. „Útok skončil,“ oznámil už ale o několik hodin později generál Vazírí. Dodal, že vojáci u zlikvidované skupinky zajistili ruční granátomet, dvě útočné pušky a vestu s výbušninami.

Akademie Maršála Fahima se nachází na západním okraji Kábulu a podle deníku The Guardian jde o silně střežený objekt. Nejmenovaný armádní činitel řekl agentuře AFP, že útočníkům se nejspíše nepodařilo proniknout dovnitř. Areál se stal terčem útoku už loni v říjnu, kdy sebevražedný atentátník zabil 15 mladých rekrutů.

Incident je již třetím útokem v hlavním městě Afghánistánu za posledních deset dní po dvou bombových útocích, které si dohromady vyžádaly přes 120 mrtvých. K těm se přihlásilo radikální hnutí Tálibán. K dnešní akci se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásil IS.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme