Útočník, který v Paříži zabil německého turistu, je podezřelý z terorismu. Soud ho umístil do izolace

Muž podezřelý ze sobotního útoku v Paříži je vyšetřován pro podezření z vraždy a činů spojených s terorismem. Soud ho umístil do izolace. Agentuře AFP to sdělila advokátka podezřelého Clémentine Perrosová. Obětí útoku se stal mladý německý turista, kterého útočník ubodal. Jeho přítelkyni a jednoho staršího muže zranil kladivem.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž podezřelý ze sobotního útoku v Paříži je vyšetřován pro podezření z vraždy

Muž podezřelý ze sobotního útoku v Paříži je vyšetřován pro podezření z vraždy | Zdroj: Reuters

Muž zadržený bezprostředně po činu je na návrh protiteroristické prokuratury PNAT vyšetřován pro podezření z vraždy, pokusu o vraždu a ze zločinného teroristického spolčení. 

K soudu přišel v šedé mikině, má černý plnovous a několik škrábanců v obličeji, uvedla AFP. Slyšení o prodloužení vazby bylo neveřejné. Podle zdroje blízkého vyšetřování muž ve vazbě působil „velmi chladně“ a „neosobně“.

Útočník z Paříže měl být pod psychiatrickým dohledem. Šlo o selhání zdravotníků, míní ministr

Číst článek

Šestadvacetiletý Francouz Armand Rajabpour-Miyandoab, jehož rodiče pocházejí z Íránu, byl francouzským úřadům znám jako islámský radikál. Slíbil věrnost teroristické organizaci Islámský stát. Po sobotním činu uvedl, že reagoval na „perzekuci muslimů ve světě“.

Prostranství u Eiffelovy věže si vybral, protože je „symbolické“ a protože „nesnesl, že byla nasvícená v barvách Izraele“ k uctění památky obětí radikálního palestinského hnutí Hamás ze 7. října.

Opakovaně jsou zmiňovány také psychiatrické obtíže obviněného, ministr vnitra Gérald Darmanin hovořil o selhání psychiatrické péče. Proti tomuto tvrzení se část psychiatrů ve Francii důrazně ohradila.

Rodiče podezřelého byli v sobotu vzati do vazby, ale v pondělí byli propuštěni. Podle vyšetřovatelů mají velmi kladný vztah k Francii. Spolu s nimi byla zadržena také jedna rodinná přítelkyně, která byla bez obvinění propuštěna ve středu ráno. Podle zdroje AFP se tato 27letá žena vídala s džihádisty, podezřelý ji nedávno požádal o ruku a viděl se s ní i den před útokem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme