Útok radikálů z Boko Haram na severu Nigérie má tři desítky obětí

Při útocích na dvě vesnice na severovýchodě Nigérie zabili členové islamistického hnutí Boko Haram nejméně 30 lidí. Obě vesnice vyplenili. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na členy ozbrojené stráže, které vypomáhají vojákům v boji proti islamistům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Džihádisté z Boko Haram mají na svědomí více než 17 tisíc lidí z Nigérie a jejího okolí (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Ozbrojenci přijeli do vzdálených vesnic mikrobusem a na jízdních kolech. „Útočníci zabili 30 lidí,“ uvedl strážník Mustapha Karimbe. Islamisté podle něj v jedné vsi povraždili 22 lidí, poté vykradli sklady potravin a odvedli krávy. Dalších osm lidí zabili v sousední vesnici.

Džihádisté z Boko Haram pozabíjeli v Nigérii a sousedních státech od roku 2009 více než 17 tisíc lidí. Na dva a půl milionu lidí kvůli násilnostem muselo opustit své domovy.

Radikály se i přes řadu úspěchů nigérijské armády nedaří porazit. Působí na území několika států v regionu. Nigérie už spolu s Čadem, Kamerunem, Nigerem a Beninem dala dohromady bezmála devět tisíc vojáků, kteří mají s džihádisty bojovat. Skupina Boko Haram se před časem přihlásila k teroristické organizaci takzvaného Islámského státu.

Boko Haram | Foto: Český rozhlas

ČTK, Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme