Další oběť z Barcelony má jméno. Rodina identifikovala sedmiletého Australana

K identifikovaným obětem čtvrtečního teroristického útoku v Barceloně v neděli přibyl dosud pohřešovaný sedmiletý Australan Julian Cadman. Jeho smrt stanici Sky News potvrdil otec.

Barcelona Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena u pomníčku obětem čtvrtečního teroristického útoku na barcelonském bulváru Las Ramblas | Foto: Susana Vera | Zdroj: Reuters

Julianova matka byla při útoku zraněna a je stále v nemocnici. Juliana, který má také britské občanství, identifikoval otec Andrew. Do Barcelony přiletěl v neděli ráno a okamžitě začal zjišťovat, zda je jeho syn mezi oběťmi.

Julian Cadman se ztratil své matce v místě útoku. | Foto: repro Facebook, Tony Cadman

V sobotu se objevila zpráva, že by Julian mohl být živ, protože ho policie podle některých médií našla v nemocnici. Policie tuto zprávu ale popřela.

Hned po útoku se objevily fotografie zachycující britského turistu Harryho Athwala nad chlapcovým tělem. Chlapec měl viditelně zlomeniny a nehmatatelný puls. Athwal nebral ohled na výzvy policistů, aby odešel.

„Položil jsem mu ruku na záda a věděl jsem, že už nežije. Hladil jsem ho po vlasech a zůstal jsem u něj. Nechtěl jsem to dítě zanechat uprostřed silnice,“ řekl Athwal listu The Mirror.

V Sagrada Familii odloužili mši za oběti katalánských útoků. Přišel král i stovky lidí

Číst článek

Zdrcený Andrew Cadman dorazil letem z Dubaje, který měl čtyři hodiny zpoždění. Z letiště jeho i ženu, která ho doprovázela, odvezlo auto australského velvyslanectví. Policie jim poskytla eskortu do justičního paláce, kde byl hoch formálně identifikován.

Pak se Cadman vydal do nemocnice navštívit manželku Jom. V nemocnici podle australského tisku zřejmě stráví noc a bude mu nabídnuta poradenská služba. Stav Jom Cadmanové je vážný, ale stabilizovaný. Do Barcelony se se synem vydala, aby se tam zúčastnila svatby, její manžel musel kvůli pracovním povinnostem zůstat v Sydney.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme