Útočník napadl nožem policisty v Bruselu a jednoho zabil. Podle médií podezřelý volal ‚Alláhu akbar‘

Útočník v Bruselu napadl nožem policejní hlídku, jeden policista zemřel a nejméně jeden další byl zraněn. Ve čtvrtek večer o tom s odvoláním na státní zastupitelství informovala agentura Belga. Podle médií útočník volal Alláhu akbar (Bůh je veliký), což příslušné státní zastupitelství nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.

Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2022-09-30t120357z_8_220930-224209_kth.JPG

Útočník v Bruselu napadl nožem policejní hlídku (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Agentuře DPA státní zastupitelství sdělilo, že případné teroristické pozadí útoku nemůže potvrdit. DPA připomíná, že radikální islamisté používají zvolání Alláhu akbar často jako svého druhu bojový pokřik.

Teroristický útok v šíitské svatyni v Íránu si vyžádal 15 životů. 40 lidí utrpělo zranění

Číst článek

Nejmenovaný justiční zdroj agentuře AP řekl, že existuje „podezření na teroristický útok“.

Napadení policisté podle agentury Belga přivolali posily a jeden z kolegů, který přišel na pomoc, použil proti útočníkovi svou služební zbraň.

Podle zpráv médií agresora zasáhlo několik výstřelů. Podle prokuratury byl útočník zraněn, ale ne zabit. Zatím není jasné, zda musí být ošetřen v nemocnici.

„Myslím na rodinu a přátele zemřelého policisty,“ napsal na twitteru belgický premiér Alexander De Croo. Vyjádřil naději, že druhému policistovi, který byl převezen do nemocnice, se daří dobře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme