Útok ve švýcarském vlaku nepřežili dva lidé. V nemocnici zemřela jedna žena i pachatel

Útočník ze švýcarského vlaku podlehl popáleninám. V nemocnici zemřela také jedna z napadených žen. Motiv 27letého Švýcara je stále nejasný. Podle policie je ale nepravděpodobné, že by šlo o teroristický čin. Muž zaútočil v sobotu odpoledne na cestující vlaku zapálenou hořlavou tekutinou a nožem. Sám sebe při tom zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozbrojený muž zranil ve švýcarském vlaku u nádraží Salez šest lidí | Foto: Reuters

Útočníka policisté nestihli vyslechnout, protože byl těžce popálený a nemohl s nimi komunikovat. Mluvčí policie v Sankt Gallenu připustil, že motiv útoku zatím hledají marně.

„V této chvíli pracujeme s verzí, že nešlo o teroristický útok. Nebyl to ani politicky motivovaný nebo xenofobní čin. Nemáme žádné informace o motivu. V této chvíli si myslíme, že jednal sám,“ upřesnil Hanspeter Kruesi.

Sedmadvacetiletý Švýcar žil v sousedním kantonu. Žádný záznam v trestním rejstříku dosud neměl a podle policie není vyloučeno, že za jeho činem stojí osobní problémy. Policisté už udělali domovní prohlídku v jeho bydlišti a zkoumají videozáznam z vlaku.

K incidentu došlo v sobotu kolem půl třetí odpoledne u nádraží v Salez v kantonu Sankt Gallen na severovýchodě země. Pachatel nejdříve ve vlaku zapálil hořlavou kapalinu a poté na cestující zaútočil nožem.

Pobodaní a popálení cestující včetně šestiletého dítěte skončili v několika okolních nemocnicích. Kromě malé dívky utrpěli zranění také 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let.

Výše škody na vlaku je podle prvních odhadů více než 100 tisíc švýcarských franků, tedy asi 2,5 milionu korun.

Ozbrojený muž zranil ve švýcarském vlaku u nádraží Salez šest lidí | Foto: Reuters

ČTK, David Jakš, Jakub Lucký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme