Ve Švýcarsku zadrželi dvě osoby v souvislosti s útokem ve Vídni, probíhá jejich vyšetřování

Dva podezřelé v souvislosti s útokem ve Vídni zadrželi v úterý ve Švýcarsku. Uvedla to agentura AFP. Rakouská policie už od útoku zatkla 14 osob. Pondělní teroristický útok v centru Vídně, který si vyžádal nejméně čtyři civilní oběti a několik vážně zraněných, spáchal dvacetiletý muž s kořeny v Severní Makedonii, kterého policie na místě zastřelila.

Winterthur (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zásah policie ve Vídni | Zdroj: Reuters Connect

Švýcarská policie v úterý ve Winterthuru zatkla dvě osoby v souvislosti s vyšetřováním pondělního teroristického útoku ve Vídni. Podezřelí by mohli mít spojitost s pachatelem, který při útoku usmrtil nejméně čtyři oběti.

„Dva muži byli zadrženi v úterý odpoledne ve spolupráci s rakouskými autoritami,“ uvedla curyšská policie v prohlášení.

„Rozsah spojitosti dvou zadržených osob s útočníkem je momentálně součástí právě probíhajícího vyšetřování, které mají na starosti odpovědné autority,“ dodala policie.

K pondělnímu teroristickému útoku ve Vídni se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Atentát provedl střelnými zbraněmi a nožem „voják chalífátu“, který v rakouském hlavním městě zabil nebo zranil kolem 30 lidí, uvedl v úterý IS na své propagandistické platformě Nashir News.

zuj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme