Útok na židovského studenta v Hamburku policie vyšetřuje jako antisemitsky motivovaný pokus vraždy

Německá policie začala v pondělí útok na židovského studenta v Hamburku vyšetřovat jako „pokus o vraždu“ s antisemitským motivem. Mladíka zranili v neděli večer před synagogou. Policie bezprostředně po útoku zadržela 29letého Němce s kazašskými kořeny.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na základě hodnocení celkových okolností lze předpokládat, že se jednalo o antisemitsky motivovaný útok.“ (ilustrační foto) | Foto: Cathal McNaughton | Zdroj: Reuters

Vyšetřovatelé v kapse muže podezřelého z napadení našli dokument s hákovým křížem. Hamburská policie uvedla, že pravděpodobný útočník byl oblečen do součástí uniformy německé armády a zaútočil lopatou.

Německá policie ve vlaku u Kolína nad Rýnem zneškodnila podomácky vyrobenou bombu

Číst článek

„Na základě hodnocení celkových okolností lze předpokládat, že se jednalo o antisemitsky motivovaný útok,“ uvedly německá policie a generální prokuratura.

„Situace, kdy se Židé stále častěji stávají terčem nenávisti, nesmí v právním státě, jako je Německo, nikoho nechat chladným,“ reagoval na incident vedoucí Ústřední rady Židů v Německu Josef Schuster.

Zranění, která student v neděli v Hamburku u synagogy utrpěl, jsou hodnocena jako vážná. Židé nyní slaví sedmidenní svátek sukot, svátek stánků, který letos končí 9. října.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme