Útoku v Islámábádu prý jen těsně unikli nejvyšší představitelé Pákistánu

Sobotnímu teroristickému útoku v Islámábádu jen těsně unikli pákistánský prezident, premiér a další přední činitelé země. Prohlásil to vysoký představitel pákistánského ministerstva vnitra Rehmán Malik. Prezident Ásif Alí Zardárí a premiér Júsuf Razá Gílání prý měli v hotelu Marriott původně večeřet. Pak ale změnili plány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kráter po výbuchu | Zdroj: ČTK

Rehmán Malik prohlásil, že se politici rozhodli na poslední chvíli pro schůzku v premiérově rezidenci - a to je zachránilo. Vedení hotelu Marriott ale v prohlášení pro BBC jednoznačně popřelo, že by nejvyšší činitelé Pákistánu měli v hotelu jakoukoli rezervaci.

Z veřejných prohlášení pákistánských činitelů nevyplývá žádný posun v pátrání po pachatelích útoku. Obecně se mluví o pákistánském Tálibánu a teroristech ze sítě al-Káida.

Vůdce pákistánského Tálibánu Bajtulláh Mehsúd ale odpovědnost za masakr popřel s tím, že jeho organizace by se neuchýlila k akci, při které zbytečně umírají nevinní lidé.

Při sobotním sebevražedném atentátu, který si vyžádal životy 53 lidí, zahynul i český velvyslanec v Pákistánu Ivo Žďárek. Speciál s jeho ostatky přiletěl dnes večer na pražské ruzyňské letiště. Diplomat je podle dostupných údajů druhým Čechem, který se jako civilní osoba stal obětí teroristických útoků v zahraničí.

Armáda ČR přivezla z Pákistánu tělo velvyslance Ivo Žďárka | Foto: ČTK

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme