Útoky na Ameriku se podle FBI připravovaly v Hamburku

Před soudem v německém Hamburku pokračuje proces s údajným podílníkem útoků na Spojené státy z 11. září 2001 Munírem Mutasádikem. Třicetiletého Maročana obžaloba viní z toho, že pomáhal tzv. hamburské buňce atentátníků, sdružených kolem sebevražedného pilota Muhammada Atty. V procesu došlo k důležitému zvratu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

WTC se řítí k zemi

Vyšetřovatel FBI Matthew Walsh vypověděl, že jeho úřad došel k jasnému závěru: myšlenka se zrodila v Afghánistánu; jak, kdo a kdy zaútočí na Spojené státy se rozhodlo v Hamburku, kde od roku 1999 sebevražedný pilot Mohammed Atta žil a verboval další piloty. Walshova výpověď tak zásadně popírá tvrzení šéfa Spolkového úřadu na ochranu ústavy Heinze Fromma, který podobnou verzi zcela vyloučil.

V Hamburku stále probíhá opakovaný proces s Attovým pomocníkem, Maročanem Munírem Mutasádikem. Původní rozsudek, který ho na 15 let posílal do vězení, byl následně zrušen kvůli vážným procesním pochybením.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme