Útoky na policisty by podle Sarkozyho měly řešit občanské soudy

Francouzská policie zatkla osm lidí podezřelých z víkendového útoku na policejní hlídku. Ministr vnitra Nicolas Sarkozy navrhuje, aby všichni, kteří budou obviněni z útoku na policii, byli postaveni před zvláštní občanské soudy, kde by je soudili samotní občané.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí na pařížských předměstích | Foto: AFP

Zásah, při kterém bylo zatčeno osm lidí, provedlo sto příslušníků bezpečnostních sil v Epinay sur Seine na předměstí Paříže. Případ, kdy byl o víkendu zraněn policista při předem naplánované akci, je jen dalším v řadě, kdy se cílem otevřených útoků stávají členové bezpečnostních složek. Policie se obává rostoucí vlny násilí.

Ministr vnitra Sarkozy chce reagovat přijetím zákona, na jehož základě by všichni, kteří se podobných útoků účastní, byli okamžitě postaveni před zvláštní soudy, kde by porotci byli sami občané, často i ze stejného města. Všichni by si proto měli dopředu uvědomovat důsledky svých činů, soudí Sarkozy. Ten je kritizován za to, že navzdory jeho silné rétorice počet útoků na policisty stoupá.

Jan Šmíd, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme