Útoky neonacistů na Slovensku si vyžádaly oběť na životě

S extrémistickým násilím se potýkají na Slovensku. V Bratislavě během posledních dnů zaútočili neonacisté třikrát. Otřesným výsledkem brutality je jeden mrtvý student. V posledních dnech se hodně zviditelnila neonacistická strana Slovenská pospolitost. Generální prokurátor podal návrh k Nejvyššímu soudu, aby stranu zrušil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

skinheads | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Devatenáctiletého studenta napadli skini na petržalské straně Dunaje jen proto, že měl dlouhé vlasy a nesl kytaru. Na následky několika bodných ran během převozu do nemocnice zemřel. Během uplynulého týdne šlo o třetí útok neonacistů.

Při prvním napadli skini dva mladíky, kteří se hlásí k hnutí punk. Oba nejen surově zbili, ale také dobodali. Policie přijala řadu opatření. Po posledním útoku na studenta vtrhla na hlavní stadion bratislavského Slovanu. Ke skalním fanouškům týmu patří i skinheadi. Deset jich bylo předvedeno. Měli u sebe nejen boxery, ale i bodné zbraně a nože.

Sdružení Lidé proti rasismu tvrdí, že může jít o spojitost mezi narůstajícím násilím a snahou zakázat slovenskou neofašistickou stranu Slovenská pospolitost. Ta uspořádala nedávno několik akcí, při kterých došlo ke střetům s policií.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme